15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

„Będziesz pan wisiał” to nie groźba? Media: śledztwo w sprawie słów Grzegorza Brauna umorzone

Zobacz koniecznie

Grzegorz Braun we wrześniu powiedział do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego skandaliczne słowa: „będziesz pan wisiał”. Teraz okazuje się, że poseł Konfederacji może nie ponieść konsekwencji swojego czynu.

Media za Radiem Zet podają bowiem, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie… umorzyła śledztwo z powodu braku znamion czynu zabronionego. Umorzenie miało zostać wydane już 31 grudnia 2021 roku, ale dopiero teraz polska opinia publiczna poznała kulisy sprawy.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz nazwał decyzję mianem skandalicznej i zapowiedział jej zaskarżenie. Jak dodał, prokurator w uzasadnieniu, z którym mógł się zapoznać, sprawiała wręcz wrażenie usprawiedliwiania czynu Brauna, a nie piętnowania tego typu postawy.

Oburzony umorzeniem jest także minister zdrowia. Jak zauważył, jest nachodzony w domu przez środowiska antyszczepionkowe, co w jego ocenie powoduje, że słowa Brauna należy oceniać z całkowitą powagą. Adam Niedzielski również zapowiada zaskarżenie decyzji prokuratury.

Na razie Grzegorz Braun z powodu swojego haniebnego zachowania został ukarany naganą przez poselską komisję etyki. W zamian zyskał natomiast poklask ze strony antyszczepionkowych fundamentalistów.

Źródło: tvp.info / interia.pl / Radio Zet

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze