15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Czeka nas lockdown?! Minister zdrowia ujawnia plany polskich władz! Te słowa uspokoją wielu

Zobacz koniecznie

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w środę powiedział, że w trakcie nadchodzącej wielkimi krokami V fali pandemii koronawirusa lockdown jako metoda walki z rozprzestrzenianiem się patogenu najpewniej nie będzie wykorzystywany. Oznacza to, że gospodarka i życie społeczne będą mogły toczyć się dalej – oczywiście z zachowaniem reguł sanitarnych, do których dołączyć ma powszechne stosowanie certyfikatów.

Minister Niedzielski odniósł się przy tym do doświadczeń innych krajów, które nie idą już drogą lockdownów, a zamiast tego powszechnie stosują certyfikaty. Są to zaświadczenia potwierdzające szczepienie, przebycie choroby lub negatywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2.

Jednocześnie szef resortu zdrowia ujawnił prognozy dotyczące omikronowej fali pandemii. Najpewniejszy, jego zdaniem, jest scenariusz olbrzymiej dynamiki i szczytu zakażeń na przełomie stycznia i lutego. Następnie dość szybko liczba nowych wykrywanych przypadków będzie malała.

Inne scenariusze mówią o wolniejszym rozwoju pandemii i jej rozłożeniu w czasie. Wtedy apogeum nastąpi początkiem marca.

Źródło: wpolityce.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze