17.9 C
Warszawa
czwartek, 26 maja, 2022

Najnowszy sondaż poparcia! Jeden fakt jest niesamowity

Zobacz koniecznie

Jest najnowszy sondaż poparcia partii politycznych. Jak wynika z sondażu CBOS do parlamentu dostałyby się cztery ugrupowania.

Największym poparciem cieszy się PiS (wraz z Solidarną Polską i Partią Republikańską), partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 29 proc. głosów. To spadek o dwa punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem.

Drugie miejsce ze znaczną stratą przypadło Koalicji Obywatelskiej, która uzyskała 18 proc. poparcia, to o 4 punkty proc. więcej niż na początku grudnia, jednak dokładnie tyle samo, co jeszcze w listopadzie.

Podium zamyka Polska 2050, na którą swój głos chciałoby oddać 12 proc. ankietowanych przez CBOS. To oznacza spadek poparcia dla tej formacji o 2 punkty proc. w porównaniu do grudnia.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatnią niedzielę, to do sejmu swoich posłów wprowadziłaby jeszcze Konfederacja z wynikiem 5 proc. poparcia. To spadek o 2 punkty proc. w zestawieniu z sondażem z grudnia.

Badanie CBOS pokazało także, że poza sejmem znalazłyby się Lewica i PSL-Koalicja Polska. Oba ugrupowania uzyskały 3 proc. poparcia.

Dwa ostatnie miejsca w badaniu CBOS przypadły Kukiz’15 i Porozumieniu Jarosława Gowina – po 1 proc. głosów.

Wysoka frekwencja 

Gdyby wybory do Sejmu i Senatu odbywały się w pierwszej połowie stycznia, to chęć udziału w nich zadeklarowało aż 74 proc. uprawnionych do głosowania.

Badanie CBOS przeprowadzono 3-13 stycznia 2022 r. na próbie 1135 osób (w tym: 46,4 proc. metodą CAPI, 33,1 proc. – CATI i 20,4 proc. – CAWI).

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze