4.2 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Netflix ostrzegł Polaków! Co jeśli nadal będziemy współdzielić konta?

Zobacz koniecznie

Netflix ostrzegł użytkowników w Polsce. Chodzi o współdzielenie kont w serwisie. Co jeśli nadal będziemy to robić?

Ostrzeżenia Netflixa dotyczące współdzielenia kont coraz częściej są widoczne w serwisie. Dzielenie kont jest niezgodne z regulaminem a komunikaty są kolejnym krokiem w walce powszechną praktyką korzystania z jednego abonamentu Netflix przez kilka osób.

Na temat nowej praktyki serwisu pisał  „Dziennik Gazeta Prawna”. Portal zwraca uwagę, że Netflix powitanie niektórych użytkowników zaczyna od komunikatu, że każdy użytkownik mieszkający pod innym adresem powinen posiadać swoje konto, ponieważ w innym przypadku oglądanie będzie niemożliwe.

Działania Netflixa to kolejny krok, który ma zachęcić użytkowników do respektowania zasad, które obowiązują w serwisie od dawna. Prezentowane komunikaty już od dłuższego czasu są widoczne dla użytkowników serwisu w innych krajach. „Dziennik Gazeta Prawna” wskazuje, że podobne komunikaty od dwóch lat widzą np. użytkownicy w USA i we Włoszech.

Poza wyświetleniem komunikatu Netflix czasem prosi o weryfikację konta poprzez e-mail lub SMS. Aktualnie nie jest rozważana blokada konta od ręki w przypadku wykrycia niedozwolonych praktyk, ale w życie wchodzi kolejny etap utrudniania tego typu działań.

Netflix zaznaczył już jakiś czas temu, że celem jest edukowanie użytkowników a nie usilne egzekwowanie zasad regulaminu „siłą”. To oznacza, że w praktyce współdzielenie kont nie powinno zostać zablokowane odgórnie.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze