15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Nowe obostrzenia już w środę? Są przecieki

Zobacz koniecznie

Szef rządu Mateusz Morawiecki skierował zaproszenie na spotkanie w sprawie wdrażania dalszych rozwiązań prawnych i systemowych w celu walki z pandemią, do szefów klubów oraz kół parlamentarnych i szefów największych partii.

„Na spotkaniu zostanie omówiona aktualna sytuacja epidemiczna oraz poruszone zostaną kwestie wdrażania dalszych rozwiązań prawnych i systemowych w celu walki z pandemią” – informuje źródło w KPRM.

Spotkanie odbędzie się najprawdopodniej we wtorek. Wiadomość wcześniej przekazał portal interia.pl. Na spotkaniu mają pojawić się m.in. Donald Tusk czy Szymon Hołownia. Ma pojawić się temat możliwości weryfikacji szczepień przez pracodawców.

Nowe obostrzenia już w przyszłym tygodniu?

Według informacji źródła z KPRM, w przyszłym tygodniu mogą zostać wprowadzone nowe obostrzenia.

-Chodzi o zamknięcie galerii handlowych oraz przejście na zdalne nauczanie. Ponadto wkrótce pracodawcy mają otrzymać możliwość weryfikacji szczepienia pracowników. Bardzo możliwe, że obowiązek szczepień zostanie wprowadzony w kolejnych grupach zawodowych.

– W Polsce mamy już do czynienia z V falą pandemii COVID-19. Zgodnie z naszym modelem szczyt zakażeń przypadnie w połowie lutego i będzie wynosił ok. 60 tys. przypadków dziennie. Inne dane mówią o nawet 140 tys. zakażeń – mówił w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze