15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Polska nie będzie ewakuować dyplomatów z Kijowa.

Zobacz koniecznie

Polska nie przeprowadzi ewakuacji naszych dyplomatów z Kijowa. Informację przekazał wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

– Na dziś nie widzimy potrzeby przeprowadzania ewakuacji – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, zapytany o ewakuację polskich dyplomatów ze stolicy Ukrainy. Wcześniej o ewakuacji swoich dyplomatów z Kijowa zdecydowały Stany Zjednoczone.

Aktualna sytuacja pomiędzy Rosją i Ukrainą spowodowała, że USA i Wielka Brytania zdecydowały się ewakuować swoje placówki dyplomatyczne. Znajdujący się w Brukseli wiceszef MSZ przekazał, że Polska nie przeprowadzi podobnych działań. – Na ten moment nie ma potrzeby przeprowadzania ewakuacji – przekazał Jabłoński.

-Oczywiście bardzo uważnie obserwujemy sytuację, bo bywa dynamiczna. Trzeba sobie zdawać sprawę, że zagrożenie dla bezpieczeństwa w Europie, przynajmniej w naszej części Europy bezpośrednio u granic Unii Europejskiej jest największe od kilku dekad – dodał wiceszef MSZ.

Paweł Jabłoński dodał, że przyspieszono prace nad sankcjami wobec Rosji, jeśli ta zdecyduje się na inwazję na Ukrainę. – Trzeba działać, by z wyprzedzeniem być przygotowanym. Ten czas jest kluczowy, musimy być jako Unia Europejska przygotowani, nie możemy pozwolić sobie na to, żeby dać się zaskakiwać – dodał Jabłoński.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze