14.7 C
Warszawa
piątek, 23 września, 2022

Portal Roksa wrócił! Domenę zarejestrowano na Sint Maarten

Zobacz koniecznie

Serwis Roksa latami był najpopularniejszym portalem umożliwiającym kontakt z osobami, które miały trudnić się prostytucją. Portal zamknięto w grudniu 2021 roku. Teraz powrócił, jednak nie wiadomo, czy nie stoją za nim zupełnie inne osoby.

Jeszcze w grudniu policja informowała, że zatrzymano 11 osób „biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z ułatwiania prostytucji”. Osoby tworzące portal miały czerpać korzyści majątkowe z jego działaności w wysokości 40 milionów złotych. W grudniu zatrzymano mieszkańców Małopolski w wielu od 31 do 43 lat.

Komunikat policji nie mówił wprost o nazwie zamkniętego portalu, ale trudno wierzyć w zbieg okoliczności z zatrzymaniem osób, czerpiących korzyści „na jednym z popularnych portali”.

Roksa wróciła pod innym rozszerzeniem. Aktualnie serwis jest zarejestrowany pod końcówką .sx, to rozszerzenie przypisane do Sint Maarten. Po otworzeniu strony natychmiast widzimy informację, że serwis nie pobiera żadnych opłat za udostępnianie ogłoszeń. Jaki jest aktualny model biznesowy? Na razie nie wiadomo. Nie wiadomo także, czy portal związany jest z zatrzymanymi osobami. Na stronie z rozszerzeniem .pl widnieje komunikat :

”Informujemy, że zaprzestanie działalności portalu jest spowodowane realizacją postanowienia Prokuratury.

Nie mamy nic wspólnego innymi witrynami , podszywającymi się teraz pod naszą markę”

Wcześniej zatrzymani właściciele portalu roksa.pl usłyszeli zarzut założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz zarzut kuplerstwa. Z kolei osoby pracujące funkcjonowaniu serwisu usłyszały zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści majątkowych z kuplerstwa.

Założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą jest penalizowane przez kodeks karny karą do 10 lat pozbawienia wolności, z kolei udział w takiej grupie skutkuje pozbawieniem wolności nawet do 5 lat. Kuplerstwo może skończyć się wyrokiem do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze