20.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Profil Konfederacji usunięty przez Facebooka. Minister Andruszkiewicz: jesteśmy przeciwni takim działaniom

Zobacz koniecznie

Profil partii politycznej Konfederacja został usunięty z Facebooka z powodu naruszenia standardów społeczności oraz złamania regulaminu w sprawie informowania o pandemii. Liderzy ugrupowania nie kryją oburzenia, a głos zabrali polscy ministrowie odpowiedzialni za cyfryzację.

„Otrzymałem informację o tym, że Meta planuje dziś zdjąć fanpage Konfederacji. Możemy mieć różne poglądy, nie ma zgody na równych i równiejszych w sieci” – napisał minister w KPRM Janusz Cieszyński oznaczając także ministra Adama Andruszkiewicza.

„Administracja Facebooka poinformowała Janusza Cieszyńskiego o decyzji ws. usunięcia strony partii Konfederacja na portalu, z powodu „naruszenia standardów społeczności”. Jako Cyfryzacja KPRM jesteśmy zdecydowanie przeciwni takim działaniom. Wolność słowa w Polsce jest fundamentem demokracji” – stwierdził minister odpowiedzialny za cyfryzację.

„Globalne korporacje po raz kolejny uderzają w wolność słowa i demokrację. To totalizm w XXI wieku, z którym trzeba za wszelką cenę walczyć” – skomentował z kolei poseł Konfederacji Robert Winnicki.

„Konieczne jest wreszcie uchwalenie projektu ustawy chroniącego wolność słowa w internecie, przedstawionego wiele miesięcy temu przez ministra Sebastiana Kaletę!” – dodał poseł Krzysztof Bosak.

Źródło: wpolityce.pl / Twitter

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze