15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Rosyjska armia 180 km od Warszawy!

Zobacz koniecznie

Rosyjska Armia 180 km od Warszawy. W białoruskim Brześciu rozlokowany został batalion pojazdów sił powietrznodesantowych Rosji.

Informację o położeniu pojazdów sił powietrznodesantowych Rosji przekazała organizacja Conflict Intelligence Team (CIT), która śledzi rosyjskie działania.

Na podstawie zamieszczonych w sieci nagrań poczynań rosyjskiej armii, CIT oznajmiło, że w Brześciu na Białorusi znalazł się rosyjski batalion pojazdów sił powietrznodesantowych. Brześć graniczy z Polską, z kolei od Warszawy dzieli go zaledwie 180 kilometrów a od północnej granicy Białorusi z Ukrainą 50 kilometrów.

Fotografie wykonane przez białoruskie ministerstwo obrony narodowej potwierdzają, że w ich kraju znajduje się dowódca 217. Pułku powietrznodesantowego rosyjskiej armii.

Oficjalnie wojsko oraz sprzęt gromadzony jest z uwagi na wspólne ćwiczenia wojskowe Rosji i Białorusi, które nazwano „Związkowa Stanowczość”. Jak wiadomo w okolice Mińska trafią nowoczesne zestawy rakietowe S-400 Triumf (dwa dywizjony), 12 myśliwców Su-35 a także dywizjon artyleryjsko-rakietowy Pancyr-S.

Jak wynika z informacji portalu Zerkalo.io na Białorusi znajduje się już skład platform z pojazdami opancerzonymi Tigr, transportery opancerzone MT-LB a także bojowe wozy piechoty BMP-3 i czołgi T-80.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze