15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

20 rosyjskich okrętów wypłynęło na Bałtyk!

Zobacz koniecznie

Dwadzieścia okrętów marynarki wojennej Rosji wypłynęło dziś na Morze Bałtyckie. Będą one prowadziły działania związane z obroną przeciwokrętową i przeciwlotniczą.

Według informacji agencji Reuters Rosja prowadzi ćwiczenia w związku z napięciami na linii Moskwa-Zachód.

„20 okrętów i jednostek Floty Bałtyckiej opuściło miejsca stałego stacjonowania i wypłynęło w wyznaczone rejony w celu przećwiczenia zadań w ramach przygotowania bojowego” – informuje rosyjska marynarka wojenna.

Rosyjskie okręty podzielone na grupy taktyczne będą wykonywać ćwiczenia związane z obroną przeciwokrętową i przeciwlotniczą, a ponadto zabezpieczenia przeciwminowego oddziałów.

„W styczniu i lutym przeprowadzone zostaną ćwiczenia morskie, które zweryfikują gotowość sił morskich i sił powietrznych do ochrony rosyjskich interesów narodowych. Ponadto sprawdzona zostanie gotowość do przeciwdziałania zagrożeniom militarnym dla Federacji Rosyjskiej z kierunków morskich i oceanicznych” – przekazała agencja RIA Nowosti.

W zeszły czwartek rosyjski resort obrony przekazał informacje o przeprowadzeniu manewrów marynarki wojennej. W manewrach udział bierze aż 140 okrętów, ponad 60 samolotów i 10 tysięcy żołnierzy. Ćwiczenia odbędą się na morzu Śródziemnym, Północnym i Ochockim a ponadto na Oceanie Spokojnym i Atlantyckim.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze