15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Rosyjskie wojsko już na Ukrainie! „Putin się nie wycofa”

Zobacz koniecznie

Rosyjska armia już działa na Ukrainie – wynika z informacji brytyjskiego władz. Zdaniem oficera wywiadu nie ma scenariusza, w którym Putin mógłby się teraz wycofać.

Inwazja na Ukrainę rozpoczęta? Rosyjska armia działa już na terenie Ukrainy

– Władimir Putin nie gra w szachy, ale w pokera – stwierdził były oficer brytyjskiego wywiadu w rozmowie ze stacją BBC. Jego zdaniem Władimir Putin podejmuje działania, które stwarzają dla niego kolejne możliwości.

W aktualnej sytuacji – zdaniem oficera – nie ma już możliwości odwrotu z planowanej inwazji na Ukrainę.

Inwazja na Ukrainę. Rosja nie wycofa się z planowanego ataku?

– Aktualnie nie dostrzegam scenariusza, który zakładałby wycofanie się  Putina , zadowalając jednocześnie jego oczekiwania, które sam wykreował – powiedział BBC Alex Younger. 

– Putin aktualnej architektury bezpieczeństwa nie zaakceptuje bo jego zdaniem jest ona niebezpieczna dla Rosji. Putinowi nie jest na rękę zbliżanie się Ukrainy do Zachodu w kwestiach militarnych, ekonomicznych i politycznych. Prezydent Rosji określa Zachód jako wrogi dla jego kraju – mówią Liana Fix i Michael Kimmage z German Marshall Fund.

Jak dodają, Putin chcę rozwiązać sojusze Ukrainy z Zachodem, a tego nie można już zrobić wyłącznie przy użyciu działań dyplomatycznych.

Rosyjskie wojsko wkroczyło na Ukrainę

Brytyjskie władze potwierdziły we wtorek, że wojska rosyjskie prowadzą już działania na terenie Ukrainy. Szef sił zbrojnych Wielkiej Brytanii zaznaczył, że „jasnym stało się, że znacząca liczba jednostek związanych z rosyjskim wojskiem jest już na Ukrainie.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze