23.7 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024

Sondaż: Polacy wskazali premiera Morawieckiego jako polityka roku. Większość nie wybrała jednak nikogo

Zobacz koniecznie

Zdaniem największej grupy Polaków, którzy udzielili odpowiedzi w badaniu CBOS, na tytuł polityka roku 2021 zasłużył premier Mateusz Morawiecki, który nieznacznie wyprzedził prezydenta Andrzeja Dudę. W analizie zaskakuje jednak fakt, że wyboru dokonała mniejszość – większość nie umiała lub nie chciała nikogo wskazać.

Szefa polskiego rządu za polityka roku uznało 10 proc. badanych. O 2 pkt proc. mniej uzyskał prezydent Rzeczpospolitej. Po 4 proc. otrzymali: Rafał Trzaskowski, Donald Tusk, Szymon Hołownia i Jarosław Kaczyński. Po 1 procencie otrzymali: Mariusz Błaszczak, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Tomasz Grodzki, Janusz Korwin-Mikke oraz Adam Niedzielski.

Największa grupa – 57 proc. badanych – zdecydowała się jednak nie udzielać odpowiedzi. Większość z nich (29 proc. ankietowanych) oceniła swoje kompetencje w tej materii za niewystarczające, a 27 proc. stwierdziło, że na ów prestiżowy tytuł nikt nie zasługuje.

Wśród polityków zagranicznych triumfowała Angela Merkel. W tej kategorii Polacy mieli mniej problemów z dokonaniem wyboru.

Źródło: wpolityce.pl

Fot.: Kancelaria Premiera, PDM-owner, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze