28.7 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Szef Pfizera prognozuje: koronawirus pozostanie, ale dzięki szczepieniom obostrzenia odejdą w niepamięć

Zobacz koniecznie

Zdaniem Alberta Bourli SARS-CoV-2 pozostanie z nami na dłużej, ale trwające obecnie fale zakażeń związane z wariantem Omikron powinny być ostatnimi, którym towarzyszą restrykcje. Wszystko dzięki naukowcom, którzy opracowali skuteczne i bezpieczne szczepionki.

W ocenie Alberta Bourli pozbycie się nowego koronawirusa jest w zasadzie niemożliwe, gdyż patogen „dotarł” na cały świat. Nie oznacza to jednak, że obostrzenia pozostaną z ludzkością na tak długo, jak wirus.

Wszystko dzięki szczepionkom oraz nowym lekarstwom. W ten sposób ludzkość może kontrolować pandemię i chronić się przed najcięższymi skutkami zakażenia. Warto bowiem odnotować, że już teraz jednoznacznie widać różnice w śmiertelności na COVID-19 w populacjach zaszczepionych w wysokim oraz niskim stopniu.

Albert Bourla goszcząc we francuskiej telewizji BFM TV zachęcał także do szczepienia dzieci, gdyż preparat jest skuteczny i bezpieczny. Jednocześnie studził gorące głowy zwolenników podawania wszystkim czwartej dawki. W jego ocenie na ten moment druga dawka przypominająca nie powinna być stosowana u każdego człowieka, gdyż póki co dane zebrane na jej temat są niewystarczające.

Owo stwierdzenie może uspokoić osoby sceptyczne wobec szczepień i sugerujące, że koncerny farmaceutyczne zainteresowane są podawaniem populacji jak największej liczby dawek bez względu na okoliczności, gdyż na tym zarabiają. Tymczasem okazuje się, że póki nie istnieje pewność dotycząca skuteczności i bezpieczeństwa czwartej dawki, szef jednej z firm produkującej szczepionki apeluje o wstrzemięźliwość.

Źródło: wpolityce.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze