15.3 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

W wielu krajach szczepienia na COVID-19 są obowiązkowe. Co zrobi Polska? Odpowiada wicerzecznik PiS

Zobacz koniecznie

Kolejne państwa świata wprowadzają obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 dla całości społeczeństwa lub dla grup szczególnie narażonych na ciężki przebieg choroby. Inne kraje decydują się na utrzymywanie restrykcji sanitarnych wobec osób nieposiadających odporności przed SARS-CoV-2. A co zrobi Polska? Sprawę omówił goszczący w TVN24 Radosław Fogiel.

Nasza sytuacja epidemiczna cały czas wygląda kiepsko. Stosunkowo wysoka liczba zgonów z powodu COVID-19 to wypadkowa niechęci sporej części Polaków wobec szczepień, ignorowania i tak łagodnych w skali świata obostrzeń sanitarnych oraz licznych czynników negatywnie wpływających na ogólną kondycję zdrowotną społeczeństwa (zła dieta, w tym alkohol, zanieczyszczone powietrze, nie w pełni kontrolowane choroby przewlekłe). Wobec tego nie może dziwić, że rząd – próbując chronić życie i zdrowie Polaków – rozważa zmianę obowiązujących przepisów antypandemicznych.

Jednym z możliwych scenariuszy jest wprowadzenie obowiązku szczepień dla niektórych grup zawodowych przy zachowaniu dobrowolności dla pozostałej części społeczeństwa.

Polityka i strategia, którą przyjęliśmy od początku, opierała się na dobrowolnych szczepieniach – powiedział w TVN24 wicerzecznik PiS-u. – Rzeczywiście są pewne grupy społeczne, wobec których być może powinien zostać wprowadzony obowiązek. O tym w tym momencie w Sejmie rozmawiamy – dodał Fogiel tłumacząc, że temat jest omawiany wewnątrz koalicji rządzącej.

Wiele wskazuje więc na to, że jeśli jakakolwiek obowiązkowość w ogóle zaistnieje, to obejmie jedynie bardzo wąską część społeczeństwa.

Źródło: tvn24.pl / wpolityce.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze