32.3 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Watykan na serio traktuje walkę o ludzkie życie! Niezaszczepieni pracownicy muszą spodziewać się komplikacji

Zobacz koniecznie

Watykan – wzorem papiestwa z poprzednich wieków, gdy ludzkość także mierzyła się z chorobami zakaźnymi – zaostrza walkę z SARS-CoV-2. Od stycznia pracownicy niezaszczepieni na COVID-19 nie będą mogli przychodzić do pracy, a z powodu nieusprawiedliwionej nieobecności nie otrzymają wynagrodzenia.

Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji ignorowania najskuteczniejszego sposobu ochrony przed groźną chorobą zakaźną niezaszczepieni dotąd pracownicy Watykanu mają czas do końca stycznia na przyjęcie preparatu w wysokim stopniu zapewniającego ochronę przed ciężkim przebiegiem i zgonem na COVID-19. Szacuje się jednak, że takich osób jest wśród pracowników Watykanu bardzo niewiele.

Dodatkowo państwo watykańskie zaostrza inne przepisy sanitarne oraz nakłada kary za ich łamanie. Obowiązkowa w miejscach zamkniętych staje się maseczka FFP2, a posiadana przepustka sanitarna musi opierać się na szczepieniu lub statusie ozdrowieńca. Jest ona wymogiem dla osób odwiedzających Muzea Watykańskie czy Castel Gandolfo oraz uczestników konferencji i sympozjów.

Za naruszenie przepisów o zakazie zgromadzeń kara wynosi od 25 do 160 euro. Brak maseczki lub jej noszenie w błędny sposób może kosztować do 50 euro, zaś w miejscach publicznych – do 160 euro. Łamanie zasad kwarantanny i izolacji może zostać wycenione na 1500 euro. Wysokość kary jest mnożona razy dwa w przypadku recydywy.

Swoją postawą Watykan daje jasny sygnał dla katolików na całym świecie wskazując, że sprawa ochrony ludzkiego życia przed COVID-19 to istotna kwestia i nie należy robić z niej kabaretu np. poprzez wiarę w teorie spiskowe lub powtarzanie absurdalnych twierdzeń sugerujących, że dla ludzi wierzących ważniejsze ma być „prawo” do odmowy noszenia maseczki lub odrzucania szczepionki niż troska o dobro bliźniego. Katolicy – o czym zapomina wielu ludzi, także w Polsce – to nie liberalizm czy libertarianizm, a wolność nie jest wartością absolutną. Wiedzieli o tym doskonale papieże z poprzednich epok, chociażby z XIX wieku, którzy surowo walczyli z ówczesnymi epidemiami.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze