23.3 C
Warszawa
poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Zakaz sprzedaży alkoholu osobom niezaszczepionym? Szef Rady Medycznej zabrał głos

Zobacz koniecznie

Zakup alkoholu dostępny tylko dla osób zaszczepionych? –To mogłoby w Polsce przynieść pewien efekt – powiedział szef Rady Medycznej przy premierze prof. Andrzej Horban.

Wiele państw na świecie wprowadziło rozwiązania, które powodują traktowanie osób zaszczepionych w sposób uprzywilejowany. Takich osób nie obwiązują np. limity w sklepach, kinach, hotelach czy restauracjach. W Polsce tego typu rozwiązania nie zwieszają zainteresowania szczepieniem.

Zakaz sprzedaży alkoholu osobom niezaszczepionym? Szef Rady Medycznej zabrał głos

Intrygujące rozwiązanie wprowadziła niedawno Kanada. W tym kraju zakazano sprzedaży alkoholu osobom, które nie przyjęły szczepionki przeciwko COVID-19.

Na temat sprawy wypowiedział się w w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski prof. Andrzej Horban. Stwierdził on, że wdrożenie tego pomysłu w Polsce na pewno pomogłoby skłonić część Polaków do przyjęcia szczepionki. Dodał jednak, że zapewne szybko znaleziono by rozwiązanie umożliwiające obejście zakazu.

– To mogłoby w Polsce przynieść pewien efekt. Tylko że na Podlasiu znają sposoby, jak ominąć tego typu zakazy – powiedział szef Rady Medycznej.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze