14.7 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Zerowy VAT na żywność. Lidl i Aldi ogłosiły wielkie obniżenie cen! O jakie produkty chodzi?

Zobacz koniecznie

Pierwsze sieci sklepów ogłaszają niższe ceny z uwagi na zerową stawkę VAT na żywność. Lidl zapowiada obniżenie cen 2000 produktów. Aldi błyskawicznie odpowiedziało.

Od 1 lutego ustawodawca zdecydował o obniżeniu stawki podatku VAT na artykuły spożywcze, na które wcześniej obowiązywała stawka 5 proc. do 0 proc. Rozwiązanie zostaje wprowadzone w życie od 1 lutego i potrwa 6 miesięcy.

-To będzie fundamentalna zmiana. Do 0 proc. obniżamy VAT na żywność. Dzięki temu miesięcznie w portfelu każdej rodziny zostanie ok. 45 zł – powiedział szef rządu Mateusz Morawiecki.

Lidl obniża ceny tysięcy produktów

Obniżka VAT ma ca celu przygaszenie skutków inflacji i utrzymanie poziomu konsumpcji. Obniżka VAT dotyczy także takich produktów, jak ziemia ogrodnicza, nawozy czy środki ochrony roślin.

Tańsze będą masło, mleko, śmietana, pieczywo, jabłka, ziemniaki i wiele innych produktów. Lista będzie dość sługa, Lidl zapowiedział, że obniżenie cen z uwagi na 0 proc. VAT dotyczy przynajmniej 2000 produktów.

Zdaniem przedstawicieli sieci Lidl w perspektywie kilku miesięcy klienci zaoszczędzą do kilkuset złotych. Obniżenie cen w sklepach Lidl zacznie obowiązywać od 1 lutego.

Aldi odpowiada na ruch Lidla

Sieć Aldi niższe ceny wprowadzi już 31 stycznia. Obniżka także będzie dotyczyła ok. 2000 produktów.

Dzięki wprowadzeniu niższych cen na blisko 2 tysiące produktów już od poniedziałku 31 stycznia nasi klienci wejdą w nowy tydzień z możliwością zakupienia wielu produktów w korzystniejszych, obniżonych cenach – mówi Adam Łopatka. Stajemy na wysokości zadania i robimy wszystko, by zgodnie z naszą misją dostarczać klientom produkty wysokiej jakość w możliwie najniższej cenie – mówi cytowany przez bizblog.pl Adam Łopatka, dyrektor w sieci Aldi.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze