15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Złamała kręgosłup na stoku w Białce Tatrzańskiej. Co wiemy o sprawcy? Wideo

Zobacz koniecznie

Dramatyczny wypadek na stoku w Białce Tatrzańskiej. Snowboardzistka złamała kręgosłup po tym, jak wjechał w nią chłopak na nartach.

Dramat wydarzył się na stoku w Białce Tatrzańskiej. Zjeżdżający narciarz zderzył się z kobietą na desce snowboardowej. Uderzenie spowodowało złamanie kręgosłupa u snowboardzistki. W sieci jest nagranie na którym widać moment wypadku.

Tragedia pani Izy rozegrała się 14 stycznia 2022 r. w Białce Tatrzańskiej. Zjeżdżający ze stoku młody chłopak wjechał w snowboardzistkę. Zdarzenie poszkodowana opisała na Facebooku.

— Narciarz, młody chłopak (na oko 12-13-latek) wjechał we mnie — zjeżdżającej na snowboardzie — od tyłu, nie dając żadnej szansy reakcji i uniknięcia kolizji — napisała w poście.

Jak dodała w wyniku zderzenia doznała złamania kręgosłupa. — W bezpośredniej konsekwencji zderzenia i pociągnięcia w dół złamałam kręgosłup (niestabilne złamanie, które w każdej chwili mogło doprowadzić do paraliżu) znalazłam się na SORze, a następnie na oddziale ortopedycznym w szpitalu w Nowym Targu. Aktualnie jestem po trwającej cztery godziny operacji stabilizacji kręgosłupa, bogatsza o nowe doświadczenia (m.in. bóle pooperacyjne, jakich nie życzę najgorszym wrogom) i sześć tytanowych śrub stabilizujących złamany krąg L1 — pisze kobieta.

Jak się okazuje narciarz nie udzielił żadnej pomocy i pomimo widoku wyjącej z bólu kobiety, odjechał wraz ze swoją mamą/opiekunką. Co wiemy o sprawcy?

Poszkodowana sprawę zgłosiła na policję.— Mamy zabezpieczone nagrania z kamer monitorujących stoki, a także zdjęcia z wyciągów z potencjalnymi uczestnikami zdarzenia. Powyższe zostało przekazane wraz ze zgłoszeniem popełnienia przestępstwa na policję (spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, nieudzielenie pomocy, ucieczka z miejsca zdarzenia) — pisze kobieta.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze