22.1 C
Warszawa
środa, 29 czerwca, 2022

Zwolnienia niezaszczepionych. Kilka dużych firm potwierdziło

Zobacz koniecznie

Nike zwolnieni osoby niezaszczepione. Zatrudnieni mieli czas do 15 stycznia, aby okazać dowód przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19.

Niemal 120 pracowników Nike zaprotestowało przeciwko nakładania na nich obowiązku szczepienia. Nie wiadomo, ilu z nich wycofało się ze swojego stanowiska i mimo utraty zatrudnienia, postanowiło nie przyjmować szczepionki.

Według doniesień portalu Oregon Live, umowy z niezaszczepionymi pracownikami zostaną rozwiązane w ten weekend. Zwolnienie ominie pracowników, którzy udowodnią, że z przyczyn medycznych szczepionki przyjąć nie mogły.

Podobne działania do Nike wprowadzi także VF Corporation, które jest właścicielem m.in. marki Vans, Supreme i Timbaland. Decyzja Nike wiąże się z planowanym powrotem pracowników do pracy w biurach, kolejnym powodem wprowadzenia zasad jest intensywny wzrost przypadków wariantu Omikton w USA.

Rozwiązanie wprowadzone przez Nike nie dziwi, patrząc na przepis, jaki forsuje prezydent Joe Biden. Koncept zakłada, że firmy zatrudniające powyżej 100 pracowników mają wprowadzić obowiązkowe szczepienia i cotygodniowe testy.

Póki co przepis nie został wcielony w życie, ponieważ zablokowali go sędziowie Sądu Najwyższego o konserwatywnych poglądach. Wyrazili oni zgodę tylko na obowiązek szczepień wśród pracowników służby zdrowia.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze