-0.7 C
Warszawa
niedziela, 29 stycznia, 2023

6-letni chłopiec zmarł po szczepieniu przeciwko COVID-19. Są wyniki sekcji zwłok

Zobacz koniecznie

6-latek z Lizbony zmarł kilka dni po przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19. Są wyniki sekcji zwłok. Już wiadomo, że szczepionka nie przyczyniła się do śmierci dziecka.

Lizbońska gazeta „Publico” pokazała wyniki sekcji zwłok 6-letniego chłopca z Lizbony. Autopsja została przeprowadzona przez portugalski Krajowy Instytut Medycyny Prawnej i Nauk Sądowych (INMLCF).

Jak wynika z sekcji zwłok, przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19 nie zdeterminowało zgonu. 6-latek z Lizbony zmarł 17 stycznia w szpitalu Santa Maria w Lizbonie.

Chłopca przetransportowano do szpitala z uwagi na zatrzymanie akcji serca. Chwilę po dotarciu do placówki dziecko zmarło.

Na miejscu potwierdzono zakażenie koronawirusem, kilka dni przed śmiercią 6-letni chłopiec z Lizbony przyjął szczepionkę przeciwko COVID-19

Faktycznej przyczyny zgonu dziecka nie ujawniono, tłumacząc to „poszanowaniem prywatności rodziny”.  W Portugalii szczepienia przeciwko COVID-19 w grupie wiekowej 5-11 lat odbywają się od grudnia. Dzieciom podaje się preparat Pfizer.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze