17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Dumni z Polski i swoich patronów. Szkoły w całym kraju przystąpiły do kampanii patriotycznej

Zobacz koniecznie

Każda szkoła, która nosi imię wielkiego Polaka, ma szczególne powody do dumy i spełnia w swojej społeczności lokalnej ważną misję w obszarze edukacji patriotycznej. Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć te placówki – mówi dr Krzysztof Tenerowicz, prezes Centrum im. Władysława Grabskiego, pomysłodawca akcji skierowanej do kilkudziesięciu szkół podstawowych w całej Polsce. W ramach akcji „Dumni z Polski” do placówek trafiły bezpłatne materiały edukacyjne o tematyce patriotycznej przybliżające sylwetki wybitnych Polaków i ich osiągnięcia. W pakiecie znalazły się również biało-czerwone gadżety – m.in. chorągiewki, baloniki, długopisy i notesy.

Kampania objęła swym zasięgiem wszystkie województwa. Było to możliwe dzięki finansowemu wsparciu inicjatywy przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego.

Dumni z Polski, Szkoła w Pietrzykowicach. Materiały fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego.

Teraz szkoły planują przeprowadzić lekcje o tematyce patriotycznej, w których wykorzystane zostaną materiały nadesłane w ramach Kampanii „Dumni z Polski”.

Lekcje historii będą bogatsze dzięki nadesłanym materiałom, które są doskonałym pretekstem do porozmawiania z młodzieżą o wartościach patriotycznych – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Jarosławiu (woj. podkarpackie). Również dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Emilii Plater w Bogatyni (woj. dolnośląskie) docenia wartość merytoryczną nadesłanego pakietu. – To piękny pretekst do rozmów z uczniami na temat Ojczyzny i wielkich Polaków – oceniają.

Dumni z Polski, Szkoła w Pietrzykowicach. Materiały fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego.

Nauczyciele chętnie wykorzystają również gadżety nadesłane wraz z materiałami edukacyjnymi. Przydadzą się one jako upominki czy nagrody w konkursach wiedzy patriotycznej organizowanych przez wiele szkół w kraju.

Śpiewniki od razu stały się hitem – uczniowie klas 1-3 prześpiewali całość! – relacjonuje dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzykowicach (woj. śląskie). Dodaje, że przesyłka wywołała u uczniów wiele radości, a nawet „wyzwoliła dumę z bycia Polakiem”.

To piękna kampania, doskonale przygotowana – podsumowuje dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu Gdańskim (woj. pomorskie).

Dumni z Polski, Szkoła w Pietrzykowicach. Materiały fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego.

Pod hasłem „Dumni z Polski” zorganizowano już setki imprez: koncertów, zawodów sportowych i konkursów. Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.dumnizpolski.pl.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze