-0.3 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

Zobacz ILE teraz zarabia „na rękę” Jurek Owsiak. „Narzeka, że jego pensja spadła po Nowym Ładzie”

Zobacz koniecznie

Ile zarabia Jurek Owsiak? Temat jego zarobków od zawsze był przedmiotem wielu dyskusji. Czy prezes WOŚP pobiera pieniądze z fundacji? Jak Nowy Ład wpłynął na jego pensję.

Ile zarabia Jurek Owsiak? To pytania rokrocznie przewija się w sieci i wzbudza liczne kontrowersje oraz burzliwe dyskusje. Wielu twierdzi, że Owsiak pobiera pieniądze z WOŚP. Jak jest?

Jerzy Owsiak odniósł się do zarzutów brania pieniędzy z WOŚP. Zaznaczał, że nie pobiera żadnego wynagrodzenia z pracy w Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jerzy Owsiak opublikował oświadczenie, w którym wskazał ile zarabia oraz skąd pochodzą te pieniądze. Źródłami dochodu Owsiaka ma być funkcja prezesa spółki „Złoty Melon”, praca dziennikarza radiowego i wykładowcy w Agencji Power Speech. W spółce „Złoty Melon” 100% udziałów posiada Fundacja WOŚP.

„Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł. Jako prezes zarządu Fundacji WOŚP, w swojej 27-letniej pracy w tym charakterze, ani ja, ani nikt z zarządu (4 osoby razem ze mną) nigdy nie otrzymał nawet złotówki z tytułu pełnienia tej funkcji (…) Po raz kolejny informuję, że ja, Jurek Owsiak, nie pobieram żadnego wynagrodzenia z Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” – napisał szef WOŚP.

Jakiś czas temu Jerzy Owsiak narzekał, że Polski Ład negatywnie wpłynie na jego zarobki. Jak wyliczył szef WOŚP jego pensja zmaleje o 1,1 tys. zł, co rocznie oznacza „jedną pensję mniej”.

Według wyliczeń Super Expressu jeśli Owsiak pobiera wynagrodzenie na podstawie umowy o pracę, to jego zarobki brutto wynoszą ok. 15 tys. zł. Kwota przekracza ulgę dla klasy średniej. W takiej sytuacji pensja, która rok temu wynosiła 10 623,59 zł netto, w styczniu 2022 spadłaby do 9 620,59, czyli ponad tysiąc złotych.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze