3.6 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Na granicy z Białorusią powstaje zapora. Premier Morawiecki: Donald Tusk po raz kolejny się mylił

Zobacz koniecznie

Politycy lewicowo-liberalnej opozycji w chwili największej intensyfikacji kryzysu migracyjnego nie szczędzili polskiemu rządowi słów krytyki. Gabinet Mateusza Morawieckiego był atakowany m.in. za ideę budowy muru na granicy z Białorusią. Tymczasem zapora powstaje, co pokazuje, że Donald Tusk i jego poplecznicy znów się mylili – zauważył goszczący na pograniczu szef polskiego rządu.

„O tej zaporze Donald Tusk jeszcze niedawno mówił, że nie powstanie ani w ciągu roku, ani w ciągu trzech lat. Po raz kolejny się mylił, a mój rząd udowodnił, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polski, to jeżeli istnieje wystarczająca wola i skuteczność działania, to da się” – napisał w facebookowym wpisie premier Morawiecki.

„Na granicy polsko-białoruskiej, wschodniej granicy UE i NATO, w rekordowym tempie, dzięki poświęceniu tysięcy funkcjonariuszy polskich służb mundurowych oraz inżynierów i budowniczych, powstaje właśnie zapora, która już wkrótce będzie skutecznie chronić Polskę i całą Europę przed nielegalną imigracją” – zauważył Prezes Rady Ministrów.

„Polska granica to świętość. Ten, kto nie potrafi obronić swojej granicy, jednocześnie naraża się na ogromne niebezpieczeństwo, pokazuje słabość i nie jest szanowany przez innych. Polacy należą do tych narodów, które bronią swoich granic, bo ta granica jest uświęcona krwią naszych przodków” – stwierdził Mateusz Morawiecki.

„Nie tak dawno temu niektórzy wyśmiewali się z tego, że chcemy bronić granicy. Sądzono, że wystarczy przepuścić migrantów. Jeżeli by do tego doszło, dzisiaj mielibyśmy może dziesiątki tysięcy migrantów z Bliskiego Wschodu pod naszymi granicami. Tamten atak był częścią zaplanowanej operacji – wojny hybrydowej i planu operacyjnego wypracowanego na Kremlu oraz w Mińsku. Dobrze, że nastąpiło to przebudzenie, o które apelowałem w listopadzie w różnych stolicach europejskich. Dziś Bruksela i Paryż mówią naszym głosem. Przyznali nam rację widząc wyraźnie, że nie myliliśmy się w naszych diagnozach” – czytamy we wpisie polskiego premiera.

„Cieszę się, że wspólnie działamy dla dobra ochrony polskich i europejskich granic, bo to nie jest tylko kontur na mapie. To coś dużo więcej. Jeszcze raz bardzo gorąco dziękuję funkcjonariuszom polskiej armii, Straż Graniczna, Wojska Obrony Terytorialnej i Polska Policja za to, że nas bronicie i traktujecie tę granicę jako świętość” – zakończył Mateusz Morawiecki.

https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/490337485790647

Źródło: FB

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze