21.6 C
Warszawa
środa, 17 lipca, 2024

OGRANICZENIA w sprzedaży paliw w Polsce? Jest odpowiedź

Zobacz koniecznie

Ogromne kolejki na stacjach benzynowych. Kierowcy w całym kraju kupują paliwo na zapas. Wszystko z obawy przed reglamentacją paliwa i znacznym wzrostem cen.

Dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni – przekazał prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Dodał, że paliwa w Polsce nie brakuje.

 PKN Orlen przekazał w czwartek, że „dostawy paliw na wszystkie stacje Orlen w całej Polsce są realizowane”. „W związku ze wzmożonym ruchem na stacjach przy granicach, podejmujemy działania, aby w pełni odpowiadać na obecne zapotrzebowanie na paliwa. Wszyscy klienci mają zapewniony dostęp do produktów i usług” – czytamy w oświadczeniu Polskiego Koncernu Naftowego.

„Dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Jesteśmy bezpieczni, bo na przestrzeni ostatnich sześciu lat realizowaliśmy działania zmierzające do dywersyfikacji dostaw surowca” – przekazał prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Orlen oświadczył, że zabezpieczone są dostawy ropy naftowej do rafinerii Grupy Orlen nie tylko w Polsce, ale i na Litwie oraz w Czechach.

„Zaopatrzenie w surowiec odbywa się na bieżąco, zgodnie z kontraktami długoterminowymi i spotowymi. Realizowana jest także hurtowa sprzedaż paliw” – zaznacza PKN Orlen.

W oświadczeniu dodano, że PKN Orlen „obserwuje sytuację na Ukrainie i jest przygotowany na różne scenariusze”.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze