16.6 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Początek końca pandemii? Polacy nie podzielają optymizmu ministra zdrowia!

Zobacz koniecznie

Polski rząd przygotowuje się do łagodzenia pandemicznych restrykcji i prezentuje kolejne pomysły na przywracanie normalności w życiu społecznym i gospodarczym. Z sondażu RMF FM i Dziennika Gazety Prawnej wynika jednak, że Polacy ciągle uważają sytuację sanitarną za nieopanowaną.

Badanie United Surveys dla RMF i DGP koncentrowało się na opinii społeczeństwa w kwestii kontrolowania pandemii. Okazuje się, że zdaniem olbrzymiej większości Polaków sytuacja cały czas nie jest opanowana! Taki pogląd wyraziło aż 77 proc. respondentów.

Ponadto blisko 41 proc. osób jest w swoim poglądzie stanowcza i uważa, że sytuacja zdecydowanie odbiega od opanowanej. Stanowisko umiarkowane – „raczej nie” – prezentuje 35,8 proc. badanych.

4,1 proc. nie ma zadania, zaś pozytywnie sytuację pandemiczną ocenia mniej niż 20 proc. Polaków. W tej grupie dominują osoby nieprzekonane w pełni do swoich poglądów. Sytuację jako „raczej opanowaną” definiuje 13,6 proc. badanych, zaś o „zdecydowanie opanowanej” mówi zaledwie 5,7 proc. osób.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze