11.6 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Premier Morawiecki: agresja Władimira Putina wobec Ukrainy to próba powrotu do mrocznych czasów

Zobacz koniecznie

W specjalnym nagraniu video premier Mateusz Morawiecki zapewnił o solidarności Polski z Ukrainą oraz skrytykował idee stojące za zamiarami inwazji na ten kraj. Materiał w języku angielskim to swoiste przesłanie szefa polskiego rządu do państw i narodów całego świata.

„Zaledwie 30 lat temu narody Europy Środkowo-Wschodniej odzyskały wolność i nadzieję na lepszą przyszłość. Koniec komunizmu miał być początkiem nowej historii, historii pokoju i dobrobytu. Agresja Władimira Putina wobec Ukrainy to próba przekreślenia tych 30 lat i zapowiedź powrotu do mrocznych czasów” – napisał na Facebooku premier Morawiecki.

„Na granice naszych sąsiadów i przyjaciół – Ukrainy, została wysłana armia licząca (wedle szacunków) blisko 150 tysięcy rosyjskich żołnierzy. To nie są ćwiczenia, to nie jest gra strategiczna, to groźba wojny, jakiej świat nie widział od dekad” – przestrzegł szef polskiego rządu.

„Im bardziej jesteśmy zjednoczeni, tym większa szansa na uniknięcie wojny. Dlatego niezależnie od tego, co zrobi w najbliższych dniach Rosja, nasza solidarność z Ukrainą musi trwać dalej!

Polska zawsze będzie stała u boku Ukrainy, bo Polska zawsze stoi po stronie wolności!” – zapewnił Prezes Rady Ministrów.

https://www.facebook.com/watch/?v=1631747373856356

Oprócz słów w języku polskim premier Morawiecki opublikował tekst po angielsku oraz materiał video dotyczący sytuacji w Europie Wschodniej w obliczu wysokiego prawdopodobieństwa rosyjskiej agresji wobec Ukrainy. Zachęcamy do zapoznania się ze stanowiskiem szefa polskiego rządu, które – z racji posłużenia się językiem obcym – Mateusz Morawiecki skierował do narodów świata.

Źródło: FB

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze