20 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Wypadek żurawia w Krakowie! Wiadomo ile osób nie żyje! Wideo

Zobacz koniecznie

Wypadek żurawia w Krakowie. Dźwig przewrócił się na budowie przy ul. Domagały. Według informacji krakowskiej policji w wyniku wypadku ranne zostały łącznie cztery osoby, które od razu przetransportowano do szpitala. Niestety dwie osoby zmarły.

Wypadek dźwigu w Krakowie. Oświadczenie firmy Murapol 

Firma Murapol wskazała, że na terenie jej inwestycji miał miejsce wypadek żurawia. Spółka dodała, że tego dnia dźwigi nie pracowały.

„W związku z alertami RCB, na wszystkich budowach Grupy Murapol w całej Polsce zostały wyłączone z pracy żurawie wieżowe i wprowadzone w bezpieczny tzw. tryb wiatrowy. W związku z tym – w kabinie maszyny nie było jej operatora” – przekazał Murapol.

Na początku w sieci pojawiły się nieprawdziwe informacje, które wskazywały, że ucierpiał operator dźwigu, który miał w tym momencie przebywać w pracy. Kolejno przekazano informacje, że operator zdążył się ewakuować. Obie te informacje nie są prawdziwe.

Wypadek żurawia w Krakowie. Wideo

„Grupa Murapol dokłada wszelkich starań i udostępni odpowiednim służbom niezbędne informacje w celu wyjaśnienia przyczyn zaistniałej sytuacji. Jednocześnie wyrażamy głębokie współczucie rodzinie osoby, która poniosła śmierć w wyniku tego nieszczęśliwego wypadku” – napisano w oświadczeniu.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze