23.5 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Arnold Schwarzenegger nagrał film dla Rosjan. Mówi im o wojnie na Ukrainie

Zobacz koniecznie

Były amerykański polityk, a wcześniej popularny aktor i kulturysta Arnold Schwarzenegger nagrał film skierowany do Rosjan. Mówi w nim prawdę o wojnie na Ukrainie.

W nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych Schwarzenegger mówi o podziwie, jakim darzy naród rosyjski. W tym kontekście opowiada swoją historię z młodości – z zawodów sportowych.

Polityk następnie zauważa, że wskazywanie na denazyfikację Ukrainy jako cel wojny to kłamstwo. Tu przypomina swoją życiową historię. Jego ojciec był bowiem nazistą i żołnierzem walczącym za III Rzeszę. W ocenie Schwarzeneggera został zmanipulowany przez hitlerowców. Następnie, po powrocie z walk pod Leningradem ojciec był załamany i mocno poraniony na ciele i umyśle.

Właśnie dlatego Schwarzenegger wezwał Rosjan, by nie żyli w kłamstwie jak jego ojciec oraz zauważył, że teraz nie toczy się wojna w obronie Rosji jaką podczas II wojny światowej toczyli dziadkowie obecnych żołnierzy.

Schwarzenegger mówi też wprost do Putina, że to on zaczął wojnę i poświęca życie młodych ludzi. Zaapelował do prezydenta Rosji o zakończenie walk.

Kulturysta pochwalił też odwagę tych Rosjan, którzy protestowali przeciwko wojnie.

Źródło: rmf24.pl / Twitter

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze