29.7 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Brak prądu w czarnobylskiej „Strefie”. Czy coś nam grozi? Państwowa Agencja Atomistyki ucina spekulacje

Zobacz koniecznie

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę „Czarnobylska Strefa Wykluczenia” została pozbawiona zasilania. Wzbudziło to niepokój wielu osób, także w Polsce. Państwowa Agencja Atomistyki wydała jednak oświadczenie, w którym apeluje o spokój – naszemu krajowi nic nie grozi.

„Obecnie na terenie RP nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska. Państwowa Agencja Atomistyki nie odnotowała żadnych niepokojących wskazań aparatury pomiarowej” – czytamy w czwartkowym wpisie na Twitterze Państwowej Agencji Atomistyki.

Podobny komunikat pojawił się już w nocy ze środy na czwartek. „Państwowa Agencja Atomistyki czuwa nad sytuacją radiacyjną w kraju. Nie odnotowaliśmy żadnych niepokojących wskazań aparatury pomiarowej. Obecnie na terenie RP nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska” – głosiła PAA.

Brak niepokojących sygnałów stanowił także główną część przekazu ze środowego popołudnia. „Nie ma zagrożenia radiologicznego dla Polski w związku z utratą zasilania w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Sytuacja radiacyjna w Polsce jest w normie. PAA nie odnotowała niepokojących wskazań aparatury pomiarowej” – głosu komunikat.

Źródło: Twitter / rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze