15.3 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Papież Franciszek poświęcił Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny!

Zobacz koniecznie

W piątek 25 marca przypada katolickie Święto Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia o godzinie 17 w Watykanie rozpoczęła się uroczystość, podczas której papież Franciszek zawierzył Rosję i Ukrainę Matce Bożej.

Zawierzenie Rosji opiece Najświętszej Maryi Panny to jedna z próśb przekazanych trójce pastuszków podczas Maryjnych Objawień w portugalskiej Fatimie w roku 1917. Wezwanie zostało powtórzone w wizjach siostry Łucji dos Santos. Ów czyn dokonany przez papieża w połączeniu z praktykowaniem Nabożeństw Pierwszych Sobót doprowadzić miał do nawrócenia tego kraju i pokoju.

Na to wezwanie Maryi pośrednio odpowiedział m.in. papież Pius XII podczas II wojny światowej. Z kolei św. Jan Paweł II w łączności z biskupami świata dokonał aktu zawierzenia 25 marca 1984 roku. Wedle wizjonerski z Fatimy Łucji dos Santos owo działanie stanowiło odpowiedź na wezwania Matki Bożej i uchroniło świat od wojny nuklearnej.

Teraz – gdy Rosja kolejny raz zagraża pokojowi na świecie atakując niepodległą Ukrainę – temat powrócił. I właśnie dlatego papież Franciszek w piątek 25 marca dokonał aktu zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

My zatem, Matko Boga i nasza Matko, uroczyście zawierzamy i poświęcamy Twojemu Niepokalanemu Sercu siebie samych, Kościół i całą ludzkość, a zwłaszcza Rosję i Ukrainę. Przyjmij ten nasz akt, którego dokonujemy z ufnością i miłością; spraw, aby ustały wojny, i zapewnij światu pokój. Niech „tak”, które wypłynęło z Twojego Serca, otworzy bramy dziejów dla Księcia Pokoju; ufamy, że poprzez Twoje Serce, nastanie jeszcze pokój. Tobie więc poświęcamy przyszłość całej rodziny ludzkiej, potrzeby i oczekiwania narodów, niepokoje i nadzieje świata – powiedział Ojciec Święty.

Polscy biskupi zachęcali wiernych do modlitewnego włączenia się w to ważne duchowe wydarzenie. Wiele parafii organizowało z tej okazji specjalne nabożeństwa.

Źródło: gosc.pl / stacja7.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze