16.9 C
Warszawa
piątek, 22 września, 2023

Przyjaciel Putina odwiedził Przemyśl. Tego lider włoskiej skrajnej prawicy się nie spodziewał [VIDEO]

Zobacz koniecznie

Takiego przyjęcia w Przemyślu włoski senator i były wicepremier Matteo Salvini z pewnością się nie spodziewał. Wszystko z powodu jego sympatii wobec Władimira Putina.

Lider Ligi Północnej wielokrotnie deklarował swoją przyjaźń i poparcie dla prezydenta Rosji. Nie stronił nawet od akceptacji aneksji Krymu. To wszystko spowodowało, że jego dyplomatyczna wizyta na polskiej granicy wschodniej stała się dla niego zaskakującym i negatywnym doświadczeniem.

Salvini jako członek parlamentarnej delegacji mającej nieść pomoc humanitarną nie tylko odwiedził Przemyśl, ale też wystąpił na konferencji prasowej z prezydentem miasta Wojciechem Bakunem. Wtedy stało się coś niespodziewanego.

Bakun przekazał bowiem Salviniemu proputinowską koszulkę z wizerunkiem kremlowskiego dyktatora i napisem „Armia Rosji”. W takim stroju jeszcze kilka lat temu fotografował się włoski polityk. Jednocześnie prezydent Przemyśla zasugerował senatorowi z Italii odwiedzenie w takiej koszulce granicy lub ośrodka dla uchodźców.

Zmieszany Włoch nie przyjął koszulki, a Bakun dodał, że chce, aby Salvini zobaczył do czego doprowadziła polityka jego przyjaciela Władimira Putina. Wtedy były wicepremier Włoch odszedł. Na koniec usłyszał jeszcze kilka cierpkich słów od dziennikarzy ze swojej ojczyzny.

Z medialnych relacji wynika, że Salvini przekonywał dziennikarzy, że jest przeciwny wojnie gdziekolwiek by się nie toczyła oraz potępia agresję Putina i chce końca wojny.

Bakun natomiast zauważył, że ludzie pokroju Salviniego nie myślą strategicznie, co doprowadziło do tragedii i uchodźstwa milionów osób. Przez sam Przemyśl przeszło ich 300 tys. – głównie kobiet i dzieci.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze