22.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Putin wyrzuca generałów! Jest wściekły z powodu klęski planu zajęcia Ukrainy

Zobacz koniecznie

To miała być dla Kremla krótka i zwycięska wojna zakończona zdobyciem Kijowa w ciągu maksymalnie kilku dni. Zamiast tego na frontach panuje stagnacja, a świat nakłada na Rosję kolejne sankcje i widzi skrajną nieporadność armii, która jeszcze niedawno odgrażała się możliwością zajęcia całej Europy w ciągu paru tygodni. Władimir Putin ma fatalnie znosić taki stan rzeczy, a winą obarcza generałów i FSB.

Z medialnych doniesień opartych o słowa szefa Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Ołeksija Daniłowa wynika, że w wyniku kompromitacji na Ukrainie Władimir Putin zdecydował o zwolnieniu już aż 8 generałów. Powodem jest klęska planu zajęcia Kijowa w ciągu kilku dni.

Założenia planu oparto na fałszywych przesłankach. Wszystko dlatego, że rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa mówiła Putinowi to, co chciał usłyszeć.

Skutkiem panujących na Kremlu układów Rosja źle przygotowała się do konfliktu i musiała zmienić taktykę. Teraz Putin jest wściekły na liderów FSB, którzy przekonywali go, że Ukraina jest słaba i pełna neonazistów.

Tymczasem kraj rządzony przez Wołodymyra Zełenskiego dobrze przygotował się do uderzenia i zadaje Rosji duże straty. Ich skala zaskoczyła Władimira Putina. Lider agresywnego kraju spodziewał się czegoś innego.

Z kolei kłamstwa FSB na temat sił Ukrainy wynikać mają z rodzinnych powiązań w samej służbie: agentami to dzieci i wnuki wpływowych przedstawicieli służby bezpieczeństwa, a nie osoby utalentowane i nadające się do takiej roli. Kontrastuje to z zatrudnianiem do roli agentów przez kraje Zachodu absolwentów najlepszych szkół. Inna możliwość to zebranie prawidłowych danych przez rosyjski wywiad i nie przekazanie ich Putinowi ze strachu.

Źródło: tvp.info

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze