19.9 C
Warszawa
czwartek, 16 maja, 2024

Spotkania z ekonomią i historią. Niesamowity zastrzyk wiedzy dla uczniów, studentów i nie tylko!

Zobacz koniecznie

Już w najbliższy czwartek i piątek (3 i 4 marca) odbędą się pierwsze wydarzenia w ramach „Spotkań z ekonomią” oraz „Spotkań z historią”. Inicjatywa skierowana głównie do młodzieży to efekt współpracy Centrum im. Władysława Grabskiego ze szkołami i środowiskami lokalnymi.

Cykl „Spotkania z Ekonomią” umożliwi odbiorcom podnieść swoją wiedzę z zakresu ekonomii, gospodarki oraz zarządzania. Adresatem projektu są głównie uczniowie szkół średnich i studenci oraz osoby pragnące rozpocząć swoją aktywność zawodową i biznesową. Inauguracyjne spotkanie odbędzie się w VIII Prywatnym Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie już w czwartek 3 marca, a wykład pt. „Reklama, branding, promocja. Skuteczne narzędzia wsparcia procesów ekonomicznych” wygłosi dr. hab. Klaudia Cymanow-Sosin.

Źródło: Centrum Grabskiego

Z kolei „Spotkania z historią” to inicjatywa, która przybliża młodemu pokoleniu historię w przystępnej i nowoczesnej formie. Wykłady, dyskusje, projekcje filmów oraz spotkania ze świadkami wydarzeń mają służyć edukacji, pobudzać zainteresowanie historią, a pod jej wpływem skłaniać do refleksji na temat przyszłości. To projekt umacniający patriotyzm i przywiązanie do narodowej wspólnoty. Jego adresatami są uczniowie, studenci i harcerze, a organizatorzy pragną dotrzeć do setek młodych Polaków. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 4 marca w Krakowie, gdzie rekonstruktorzy z olkuskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK wygłoszą wykład pt. „O orła w koronie. Żołnierze Wyklęci i rola kobiet w antykomunistycznym podziemiu niepodległościowym”.

Źródło: Centrum Grabskiego

Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze