18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Ty też możesz walczyć z okłamywaniem rosyjskiego społeczeństwa przez Putina! Google Maps to broń!

Zobacz koniecznie

Grupa internetowych bojowników o wolność Anonymous zachęca do udziału w akcji, którą zaproponował polski użytkownik Twittera. Wystarczy uruchomić Google Maps i skorzystać z jednej z funkcji. To może otworzyć oczy Rosjanom od lat okłamywanym przez reżim Putina.

Nie łatwo jest dotrzeć do zwykłych Rosjan z głosem prawdy. Media w ich kraju chętnie (a niektóre pod naciskiem władz) podporządkowały się narracyjnej linii Kremla w sprawie inwazji na Ukrainę. Z kolei serwisy takie jak Twitter i Facebook są częściowo ograniczane w tym kraju. I tu z pomocą przychodzi aplikacja Google Maps.

Umożliwia ona bowiem zrecenzowanie jakiegoś miejsca. Zwykle piszemy tam nasze opinie na temat restauracji czy galerii handlowej, a inni użytkownicy mogą zapoznać się z nimi i samodzielnie podjąć decyzję o ewentualnym skorzystaniu z oferty.

I właśnie w ten sposób można dotrzeć do Rosjan! Anonymous zachęcają, by recenzować rozmaite obiekty na terenie Federacji Rosyjskiej i informować obywateli tego kraju o prawdziwych czynach reżimu Putina oraz zachęcać ich do oporu przeciwko brutalnej władzy.

RMF24 przygotowało „gotowce”, które można wklejać. Do wyboru są dwie wersje: (1) angielska i (2) rosyjska. Potwierdzamy, że obie znaczą to samo i informują o trwaniu rosyjskiej agresji na niepodległą Ukrainę, śmierci ludzi – w tym cywilów i dzieci – oraz kłamstwach rosyjskich środków masowego przekazu.

1. The Russian invasion on Ukraine continues. Innocent people die, including many civilians and children. Vladimir Putin has launched a barbaric attack on a sovereign nation. The Russian media are lying and spreading the official Kremlin’s propaganda.

2. Продолжается российское вторжение на Украину. Погибают невинные люди, дети и гражданские. Владимир Путин вторгся в суверенное государство. Российские СМИ врут и пропагандируют эту ложь.

Osoby mające czas i możliwość mogą prowadzić działania w przeglądarce Yandex, która jest popularniejsza w Rosji niż Google.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze