20.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Ustawka Kadyrowa. Zgrywa bohatera walk na Ukrainie, a kłamstwo zdradził jeden szczegół!

Zobacz koniecznie

Ramzan Kadyrow stylizuje się na bojownika, któremu nie straszny żaden wróg. Zgodnie z rosyjską propagandą obecnie walczy na Ukrainie. Problem w tym, że kłamstwo zdradził jeden szczegół!

Rosyjska propaganda wspierająca przekaz szefa Republiki Czeczeńskiej zaprezentowała zdjęcie modlącego się Kadyrowa. Fotografię wykonano na stacji benzynowej Pulsar należącej do koncernu Rosnieft. To właśnie tam Kadyrow rozłożył wykorzystywany w islamskich modlitwach dywan. Zdjęcie podpisano w sposób jednoznacznie wskazujący, że wykonano je na Ukrainie.

Problem w tym, że – jak zauważyli internauci i agencja UNIAN – na terytorium Ukrainy nie ma ani jednej stacji należącej do Rosnieftu. Oznacza to, że Kadyrowa najzwyczajniej w świecie nie ma na Ukrainie.

A nie jest to pierwsza tego typu wpadka propagandy. Wcześniej Kadyrow przekonywał, że jest pod Kijowem, a widziano go w Czeczenii. Obecnie informował, że znajduje się pod Mariupolem, ale zdjęcie wskazuje, iż nie ma go w ogóle na Ukrainie – uważają Anonymous na Twitterze.

Dodatkowo agencja UNIAN zauważa, że rosyjska propaganda kreuje Kadyrowa na dowódcę walk pod Mariupolem i informowała, iż spotkał się z jednym z rosyjskich generałów, który… kilka dni wcześniej został zabity przez Ukraińców.

W rzeczywistości jednak większość kadyrowców w raz ze swoim dowódcą wróciła do Czeczenii z gigantycznymi stratami.

Źródło: Twitter / tvp.info

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze