20.5 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Wojska NATO wejdą z misją pokojową na Ukrainę? „To, co zaproponowałem w Kijowie jest zrobieniem więcej…”

Zobacz koniecznie

Jarosław Kaczyński w rozmowie z Polska Times skomentował swoją propozycję misji pokojowej NATO na Ukrainie. Dodał także, że na razie nie odejdzie z rządu.

Wicepremier Kaczyński w rozmowie z portalem polskatimes.pl mówił o wielu sprawach, całość rozmowy ukaże się w piątek a dziś mogliśmy zapoznać się z fragmentem dotyczącym inwazji na Ukrainę i napływie uchodźców.

– Mamy zasadę – żadnych relokacji. Jak ktoś chce tu zostać, to zostaje, a jak chce wyjechać, to wyjeżdża. Nikogo nie zmuszamy do niczego. I druga zasada – nie chodzimy po prośbie. Oczywiście uważamy, że należy nam się jakaś pomoc, ale po prośbie nie chodzimy – powiedział Kaczyński w rozmowie z Polska Times.

Dodał, że Polska jest w dobrej kondycji, m.in. , że jest trzy razy bogatszym krajem niż w latach 90 a także trzy razy bogatszym od Ukrainy, licząc na głowę mieszkańca.

Wicepremier odniósł się także do swojej propozycji misji pokojowej NATO na Ukrainie:

-To, co zaproponowałem w Kijowie, jest właśnie zrobieniem więcej, w warunkach całkowicie legalnych, przewidzianych przez prawo międzynarodowe. Nikt przecież nie planuje wejścia na teren Rosji, misja pokojowa byłaby na terenie Ukrainy, za pełną zgodą władz ukraińskich. I taka misja bardzo by pomogła w wymiarze humanitarnym, i – nie ma co ukrywać – korzystnie zmieniłaby sytuację strategiczną w Ukrainie – powiedział Jarosław Kaczyński Polska Times.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze