18.5 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Były szef CIA o zamachu stanu i obaleniu Władimira Putina: To możliwe!

Zobacz koniecznie

W ocenie byłego szefa Centralnej Agencji Wywiadowczej generała Davida Petraeusa na Kremlu możliwy jest polityczny przewrót i zamach stanu, który obali Władimira Putina, jednak obecnie jest zbyt wcześnie, by spodziewać się takiego rozwoju sytuacji.

Były dowódca Wielonarodowych Sił Zbrojnych w Iraku kierujący także siłami w Afganistanie uważa, że Władimir Putin to paranoik, który ma w swoim otoczeniu silny aparat bezpieczeństwa oraz wielu bardzo lojalnych ludzi. To właśnie dlatego nie należy spodziewać się rychłego przewrotu. Słowa padły w rozmowie z austriackim „Der Standard”.

Generał Petraeus zauważa także, że zbrodnie na cywilach, gwałty, znęcanie się nad jeńcami oraz ostrzeliwanie szpitali i dworców nie są w przypadku rosyjskiej armii wyjątkiem. Przeciwnie. Barbarzyństwo to reguła. Ma być ona wynikiem pewnej „kultury” wytworzonej w siłach zbrojnych Rosji.

Mimo tego Ukraina ma szanse zwyciężyć. Aby tak się stało potrzebny jest jej jednak ciężki sprzęt różnego rodzaju – ocenia były szef CIA.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze