18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Francja. Znamy wyniki z terytoriów zamorskich! Nie uwierzysz kto wygrał

Zobacz koniecznie

Dziś odbywają się wybory prezydenckie we Francji. Na terytoriach zamorskich głosowanie już się zakończyło. Znamy wstępne wyniki. Nie uwierzysz kto wygrał! Takiego wyniku to chyba nikt się nie spodziewał. 

Na temat wyborów prezydenckich we Francji w ostatnim czasie jest bardzo głośno. Niedawno miała miejsce I tura wyborów. Dziś odbywa się II tura. O fotel prezydenta walczą Marine Le Pen oraz Emmanuel Macron.

Tu wybory się już zakończyły. Znamy wstępne wyniki 

Warto zaznaczyć, że terytoria zamorskie ze względu na różnicę czasową są już po głosowaniu. Właśnie podano wstępne wyniki głosowania. Na tych terytoriach Marine Le Pen uzyskała ogromną przewagę.

Bez niespodzianki wygrywa MLP: Martynika 60%, Gwadelupa 70%, St Martin 55%, St Barth 60%, Gujana 65% Na razie to szacunki, ale potwierdzone dane z największej gminy Gwadelupy to – Macron 25,51% – Le Pen 74,49% Frekwencja 46,1%

-czytamy na Twitterze jednego z Internautów.

Jest to jednak symboliczne zwycięstwo Marine Le Pen, gdyż zapewne wynik na terytoriach nie wpłynie zwycięstwo.

Przypomnijmy, że dziś około 70 tysięcy lokali we Francji będzie otwartych od 8 do 19. Natomiast w takich dużych miastach jak Paryż czy chociażby Marsylia głosowanie zostanie przedłużone do godziny 20. Tak, więc wstępne wyniki pojawią się dopiero po godzinie 20:00.

Jaka jest Wasza opinia na temat tych wyborów? Myślicie, że wygra je Marine Le Pen, czy Emmanuel Macron?

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze