16.6 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

GWAŁCIŁ ją w szkole. 31-letnia Ukrainka opisała, co robił z nią rosyjski żołnierz

Zobacz koniecznie

Human Rights Watch opublikował raport. Wynika z niego, że Rosjanie dokonali szeregu gwałtów w okolicach Czernihowa, Charkowa i Kijowa. Jedna z ofiar opisała swoją tragedię.

„Udokumentowane przez nas przypadki stanowią niewyobrażalne, celowe okrucieństwo i przemoc wobec ukraińskich cywilów” – powiedział dyrektor Human Rights Watch na Europę i Azję Środkową, Hugh Williamson.

31-letnia Ukrainka opowiedziała o swojej tragedii.

Olga mieszkała w miejscowości Mała Rogań w okolicach Charkowa. Po wybuchu wojny razem z innymi mieszkańcami ukryła się w podziemiach  lokalnej szkoły. Wraz z nią była jej rodzina – córka, siostra, matka oraz brat.

Pewnej nocy jeden z rosyjskich żołnierzy wdarł się do schronu i kazał wszystkim ustawić się w szeregu. Następnie nakazał Oldze by poszła z nim na górę do jednej z klas. Wtedy wyciągnął broń i zmusił do seksu oralnego.

„Cały czas trzymał pistolet przy mojej skroni lub przykładał mi go do twarzy” –  mówiła Ukrainka cytowana przez portal WP Kobieta. Chcąc ją „zmotywować” żołnierz dwukrotnie wystrzelił w sufit.

Kiedy Olga się ubrała, żołnierz przedstawił jej się. Okazało się, że ma 20 lat a Olga przypomina mu jego dziewczynę. Żołnierz pozwolił 31-latce ubrać tylko spodnie, zażądał by poszła po swoje rzeczy i wróciła. Po odmówie kilka razy zranił ją nożem, uderzył w twarz i ponownie zgwałcił.

HRW otrzymała od kobiet  zdjęcia  z 19 i 20 marca – są na nich widoczne liczne obrażenia.

Źródło: HRW, WP Kobieta

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze