18.8 C
Warszawa
piątek, 22 września, 2023

Pojednanie krakowskich klubów? Zjednoczyła ich śmierć wiślackiej legendy!

Zobacz koniecznie

Choć Wisła i Cracovia nie żywią wobec siebie ciepłych uczuć, to pogrzeb Stanisława Sękiewicza pokazał, że w obliczu śmierci kibicowskiej legendy krakowskie drużyny potrafią stanąć ramię w ramię.

Stanisław Sękiewicz od 17 lat występował na stadionie krakowskiej Wisły z roli Smoka – klubowej maskotki. Ponadto od 34 lat nie opuścił żadnego meczu rozgrywanego na stadionie przy ulice Reymonta 22.

Gdy okazało się, że Wiślacki Smok choruje, w zbiórkę pieniędzy na jego leczenie włączyli się kibice z całego kraju. Niestety kilka dni temu Sękiewicz przegrał walkę z chorobą i zmarł. W czwartek w Brzeźnicy legendarnego kibica Białej Gwiazdy pożegnała rodzina, przyjaciele i wielu kibiców Wisły Kraków. Ale nie tylko!

Za spokój duszy zmarłego 51-latka modlili się również piłkarze krakowskiej Wisły, m.in. Jakub Błaszczykowski i Marcin Wasilewski oraz działający w Wiśle inwestor Jarosław Królewski.

Śmierć legendarnego kibica Wisły zjednoczyła ponadto całe środowisko sportowe w mieście królów polskich. Nad grobem Smoka modlili się bowiem także przedstawiciele innych drużyn spod Wawelu, a na zdjęciach z ceremonii można zobaczyć klubowe maskotki Cracovii oraz Garbarni.

Źródło: Twitter / krakow.naszemiasto.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze