17.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Putin zaatakuje Polskę?! Te słowa nie pozostawiają złudzeń

Zobacz koniecznie

Wojna na Ukrainie jest teraz najpopularniejszym tematem w mediach na całym świecie. Czy prezydent Rosji Putin poza Ukrainą zaatakuje także Polskę? Te słowa nie pozostawiają złudzeń. 

Wojna na Ukrainie trwa już od ponad miesiąca. Na jej temat wypowiada się wielu polityków i ekspertów. Społeczeństwo zastanawia się, czy prezydent Rosji Władimir Putin będzie w stanie zaatakować także inne kraje np. Polskę. Do tej kwestii odniósł się ostatnio prezydent Andrzej Duda.

Putin zaatakuje Polskę? Te słowa nie pozostawiają złudzeń

Prezydent Polski Andrzej Duda udzielił ostatnio wywiadu dla zagranicznego medium CNN. Tam wypowiedział się na temat konfliktu na Ukrainie oraz ludobójstwa w Buczy.

Trudno się temu oprzeć. (…) To zbrodnia, która wypełnia kryteria ludobójstwa, zwłaszcza, jeśli spojrzy się na kontekst różnych rozmów, które są prowadzone

-powiedział prezydent Duda.

Zapytany został także o nasz kraj oraz o to czy Polska zagrożona jest rosyjską agresją.

Myślę, że w tych okolicznościach nikt nie ma wątpliwości, że Polska jest potencjalnie zagrożona rosyjską agresją w przyszłości. (…) I właśnie dlatego musimy wydawać na nasz potencjał obronny

-dodał.

Czy przywódca sąsiedniego kraju może spać dobrze w takiej sytuacji?

-zapytał prezydent.

Stwierdził też, że prezydentowi Rosji należy „postawić twarde warunki, powiedzieć mu, że jeśli ich nie spełni, to nie mamy o czym rozmawiać. (…) Prowadzenie takiego dialogu, z którego nic nie wynika, jest tylko grą na czas.”

Co sądzicie na temat jego słów?

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze