-3.2 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Tusk najbogatszym emerytem w Polsce? TYLE dostanie miesięcznie

Zobacz koniecznie

Donald Tusk skończył 65 lat. W związku z wprowadzoną przez PiS zmianą właśnie uzyskał prawo do pobierania świadczenia emerytalnego. Ile emerytury dostanie Donald Tusk? Dużo.

Emerytura Donalda Tuska — sumując świadczenie przysługujące mu w ramach pracy w Brukseli a także to, co wypłaci mu ZUS, Tusk otrzyma miesięcznie 30 tysięcy złotych.

Donald Tusk swoją zagraniczną karierę rozpoczął w grudniu 2014 roku, kiedy to porzucił funkcję premiera RP na rzecz stanowiska szefa Rady Europejskiej. Na tym stanowisku Tusk inkasował ok.105 tys. zł miesięcznie do 2019 roku, kiedy otrzymał podwyżkę i zaczął zarabiać ok. 140 tysięcy złotych miesięcznie.

Dodatkowo rocznie przysługiwało mu 76 tysięcy złotych na pokrycie kosztów reprezentacyjnych oraz 200 tysięcy złotych na mieszkanie.

Według wyliczeń TVP INFO Tusk w Brukseli przez pięć lat zarobił niemal 7,8 mln złotych. To jeszcze nie wszystko bo wraz z końcem jego kadencji, PE wypłacał mu do końca zeszłego roku  „dodatek przejściowy” w wysokości ok. 58 tys. zł miesięcznie.

Aktualnie Donald Tusk jako szef Europejskiej Partii Ludowej inkasuje co miesiąc 30 tysięcy złotych. Teraz dojdzie do tego emerytura w podobnej wysokości.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze