23.2 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Wybuchła nowa epidemia! Śmiertelność sięga nawet 90 procent!

Zobacz koniecznie

Pierwszy odnotowany w tym roku przypadek zakażenia wirusem Ebola w Demokratycznej Republice Konga wiąże się z historią mężczyzny, który na początku kwietnia zaczął mieć objawy choroby. Niestety już po około 2 tygodniach pacjent nie żył. Wszystko przez bardzo wysoką śmiertelność gorączki krwotocznej Ebola.

Wybuch nowej epidemii potwierdzają władze kraju. Co ważne odnotowania, zgon z miasta Mbandaka wiąże się z regionem, w którym istniały wcześniej ogniska choroby.

Pracownicy służby zdrowia mający kontakt ze zmarłym pacjentem zostali przebadani i otrzymali wyniki potwierdzające chorobę. To dlatego władze zdecydowały się ogłosić stan epidemii.

Nie wiadomo jak wiele osób mogło zarazić się wirusem poprzez kontakt ze zmarłym mężczyzną. Pewne jest natomiast, że mogła to być spora grupa. Pacjent zgłosił się bowiem do ośrodka leczenia dopiero w dniu swojej śmierci.

Szczęściem w nieszczęściu jest to, że władze DRK mają największe na świecie doświadczenie w opanowywaniu wirusa Ebola. W historii tego kraju ogłoszona obecnie epidemia tej choroby jest już czternastą tego typu decyzją od roku 1976 i szóstą w ciągu pięciu lat. Ponadto wielu mieszkańców zostało w przeszłości zaszczepionych, co powinno zahamować rozwój epidemii. Akcja uodparniania w ten sposób ponownie ruszy w ciągu kilku dni.

Wirus Ebola jest jednym z najniebezpieczniejszych patogenów na świecie. Zakażenie najczęściej kończy się śmiercią z wykrwawienia, a różne szacunki mówią o śmiertelności na poziomie od 60 do nawet 90 procent!

Źródło: geekweek.interia.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze