17.6 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024

Zamach w Smoleńsku? Jarosław Kaczyński: nie mamy żadnej wątpliwości!

Zobacz koniecznie

W ocenie wicepremiera do spraw bezpieczeństwa Jarosława Kaczyńskiego wiedza na temat tego, co wydarzyło się 10 kwietnia roku 2010 na lotnisku pod Smoleńskiem jest obecnie obszerna. W jego ocenie nie ma wątpliwości, że doszło tam do zamachu!

Nie mamy żadnej wątpliwości, że to był zamach, natomiast jesteśmy w sensie procesowym w trochę trudniejszej sytuacji [niż Holandia – red.], dość wyraźnie trudniejszej; ale będziemy, mam nadzieję, ją poprawiać i finał będzie pewnie właśnie taki – powiedział prezes PiS w Polskim Radiu porównując sytuację Polski oraz Holandii.

Maszyna lecąca do tego kraju została zestrzelona kilka lat temu. W tym przypadku przeprowadzono jednak międzynarodowe śledztwo i dysponowano wrakiem.

My różne rzeczy wiemy, mamy pewne przeświadczenia, które się wydają oczywiste, ale z punktu widzenia procesu karnego przeświadczenia mają niewielkie znaczenie – dodał Jarosław Kaczyński.

Kilka dni temu o katastrofie smoleńskiej wspominał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Głos zabrał jednak także rosyjski wicepremier Dmitrij Rogozin, który odnosząc się do pomysłu Jarosława Kaczyńskiego w sprawie misji pokojowej na Ukrainie napisał: „Przyjedź do Smoleńska, porozmawiamy”.

Źródło: tvp.info / Polskie Radio

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze