12.1 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Zniosą stan epidemii w Polsce. Jest data

Zobacz koniecznie

Epidemia koronawirusa w Polsce trwa już bardzo długi czas. Wiadomo już kiedy zniosą stan epidemii w naszym kraju. Minister podał datę. 

Epidemia COVID-19 w Polsce trwa już ponad 2 lata. Ostatnio jednak zdecydowano się znieść większość obostrzeń. Znacznie spadła także liczba zakażeń. Jak się okazuje rząd planuje także znieść stan epidemii.

Zniosą stan epidemii. Jest data

Minister Zdrowia – Adam Niedzielski udzielił wywiadu dla Polsat News. Tam wypowiedział się o aktualnej sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Powiedział, iż aktualnie prowadzone są dyskusje prawne dotyczące przekształceniu stanu epidemii na stan zagrożenia epidemicznego w Polsce.

Myślę, że decyzja o zniesieniu stanu epidemii będzie w kwietniu. Musimy zobaczyć, jakie regulacje prawne muszą być dostosowane 

-powiedział Minister Zdrowia – Adam Niedzielski.

To jednak nie wszystko.

Absolutnie stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany i z takim niepokojem będziemy czekali na wrzesień, na okres powakacyjny

-dodał.

Dziennikarz zapytał Ministra również o czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Powiedział, że aktualnie Ministerstwo analizuje rekomendację EMA, z której wynika, że czwartą dawkę powinny przyjąć osoby powyżej 80 roku życia.

Stwierdził, że decyzja zostanie przekazana opinii publicznej już niedługo.

To nie jest perspektywa wakacji, tylko perspektywa najbliższego czasu 

-zaznaczył Minister.

Jakie jest Wasze zdanie na temat takiej zmiany? Myślicie, że jest to słuszne czy raczej należałoby jeszcze poczekać?

ZOBACZ TAKŻE: „Idi na ch…” się spełniło! Dla rosyjskiej floty to tragedia! [VIDEO]

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze