34.7 C
Warszawa
piątek, 1 lipca, 2022

Powstaje nowa kryptowaluta! Jej nazwa nawiązuje do stereotypów na temat Polaków

Zobacz koniecznie

Co jakiś czas na świecie powstaje nowa kryptowaluta. Część z nich odnosi sukces, część nie. Nowy projekt wyróżnia się jednak na tle innych tego typu inicjatyw nazwą.

Nowa kryptowaluta ma bowiem nazywać się… Cebullion. Być może zagraniczny odbiorca skojarzyły ją z takimi anglojęzycznymi słowami jak million czy billion. To jednak tylko jeden trop.

Waluta to bowiem pomysł Polaka, który już opatentował znak słowny w Urzędzie Patentowym. Dodatkowy związek z naszym krajem to sztywne powiązanie kursu kryptowaluty ze złotówką w relacji 1 do 1. Będzie to więc stablecoin. Inna odmiana to współpraca przy tworzeniu Cebulliona z instytucjami finansowymi, co ma zagwarantować przejrzystość.

Najważniejsze pytania o sukces inicjatywy dotyczą jednak słowa Cebullion. Czy Polacy zakochają się w kryptowalucie, której nazwa kojarzy się ze stereotypowym Polakiem-Cebulakiem? Z jednej strony ktoś może uznać to określenie za krzywdzące. Z drugiej jednak na określenie Polaków słowa Cebulak używają… sami Polacy. Jest więc potencjał.

Źródło: komputerswiat.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze