21.8 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Tylko 7 Rosjan przeżyło! Nieudany desant Rosjan na Ukrainie

Zobacz koniecznie

Wojna na Ukrainie trwa już od ponad dwóch miesięcy, a w mediach od tego czasu na ten temat pojawia się wiele informacji. Teraz Rosjanie próbowali przeprowadzić pewien desant. Niestety nieudany. Tylko 7 Rosjan przeżyło. 

Wojna na Ukrainie trwa już jakiś czas. W ostatnim czasie pojawiło się wiele niepokojących informacji z Ukrainy.

Teraz armia rosyjska cały czas atakuje wschodnią część Ukrainy. 29 kwietnia w obwodzie ługańskim doszło do rosyjskiego ataku. Ukraińcom udało się go jednak odeprzeć.

Dziś pozycje naszych żołnierzy były szturmowane przez spadochroniarzy wrogiej armii. Zostali 'gościnnie’ przyjęci przez żołnierzy 24. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej imienia króla Daniela. Spotkanie przeżyło tylko siedmioro okupantów, reszta została wyeliminowana

-możemy przeczytać na ukraińskim portalu Nv.ua.

Na portalu przeczytać możemy również, że ataki Rosjan w spokojnych częściach kraju trwają nadal, a rannych zostało kilku ratowników.

Brytyjski wywiad nt. rosyjskich wojsk 

Według brytyjskiego Ministerstwa Obrony Rosjanie mają problemy z koordynacją taktyczną.

Brak umiejętności na poziomie poszczególnych jednostek i nieskoordynowane wsparcie z powietrza nie pozwoliły Rosji na pełne wykorzystanie sił bojowych

-stwierdzono.

Ministerstwo Obrony podkreśliło, że aktualnie głównym celem Rosjan jest zajęcie całego obwodu donieckiego oraz ługańskiego. Rosjanie chcą także stworzyć w ten sposób korytarz lądowy z Krymem.

Myślicie, że taki może być główny cel Rosjan?

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze