8.9 C
Warszawa
sobota, 23 marca, 2024

Ukraińcy skazali za zbrodnię wojenną pierwszego Rosjanina. Wiemy ile dostał!

Zobacz koniecznie

W Kijowie zapadł pierwszy wyrok w związku z rosyjskimi zbrodniami wojennymi popełnianymi w trakcie inwazji na Ukrainę. Skazaniec to 21-letni mężczyzna.

Zgodnie z decyzją kijowskiego sądu Rosjanin Wadim Szyszymarin spędzi w ukraińskim więzieniu całe życie! W poniedziałek usłyszał bowiem wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.

W ocenie sądu młody Rosjanin dopuścił się celowego morderstwa. Argument obrony przekonującej, że wykonywał rozkaz, został odrzucony. Sąd zauważył bowiem, że rozkazu nie wydał bezpośredni dowódca oraz że sam rozkaz był przestępczy.

W środę Szyszymarin przyznał się do zamordowania 62-letniego nieuzbrojonego ukraińskiego cywila. Do zbrodni doszło 28 lutego we wsi Czupachiwka.

W trakcie procesu Rosjanin przeprosił wdowę zamordowaną po ukraińskim cywilu oraz stwierdził, że wstydzi się za swój czyn. W ocenie sądu skrucha nie była szczera. Jeden ze świadków z kolei potwierdził zeznania Szyszymarina – rozkaz zabicia cywila wydał jeden z dowódców, a żołnierz początkowo się opierał, ale uległ presji.

Źródło: gosc.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze