-0.3 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

Ukraińska telewizja wyemitowała materiał o Polakach! Wielu zabrakło słów

Zobacz koniecznie

Ukraińska telewizja emitowała kilka materiałów o Polsce w dzień Święta Konstytucji 3 Maja. Wielu ze wzruszenia zabrakło słów.

Wczoraj obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Dokument stanowił pierwszą konstytucję nowożytnej Europy i drugą na świecie zaraz po Stanach Zjednoczonych.

Wczoraj święto obchodziliśmy wspólnie z Ukraińcami, którzy musieli uciekać ze swojego ogarniętego wojną kraju. Jednak Ukraińcy pozostali w obronie swoich granic nie zapomnieli o naszym wsparciu. W ich telewizji emitowano wzruszające spoty.

– Droga, niesamowita, Polsko. Piękni, szczerzy, odważni Polacy. My, mieszkańcy Ukrainy, zmuszeni przez los znaleźć się tutaj, chcemy znów i stale Wam podziękować. Dziękujemy po sąsiedzku, po bratersku. Dziękujemy ze łzami w oczach. Dziękujemy poprzez śmiech dzieci… Dziękujemy przez telefon, dziękujemy w modlitwie. Nie zapomnimy i powtarzamy – dziękujemy!usłyszeliśmy w jednym ze spotów.

Także premier Ukrainy Denys Szmyhal złożył Polkom życzenia z okazji Święta Konstytucji. Zamieścił na Twitterze wpis w języku polskim.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze