20.2 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Spotkanie z Ekonomią w Wysokiem Mazowieckiem: „O czym nie mówią Ci rodzice?”

Zobacz koniecznie

26 maja w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się kolejne Spotkanie z Ekonomią. Dzięki realizacji projektu Centrum Grabskiego młodzi Polacy mogli poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą ekonomii.

Organizatorem Spotkania z Ekonomią była Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego. Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Zadanie: Edukacja młodzieży w zakresie wiedzy ekonomicznej i historycznej połączona z rozwojem instytucjonalnym Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego w latach 2020-2022.

Tym razem Spotkanie z Ekonomią nosiło tytuł „O czym nie mówią Ci rodzice? Ekonomia”, a wykład wygłosiła Marlena Rzońca – nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem.

W trakcie prelekcji poruszono fundamentalne zagadnienia dotyczące ekonomii, które podzielić można na pięć części: Pieniądze – skąd się biorą i dlaczego wciąż jest ich za mało? Podatki – dlaczego musimy je płacić? Budżet domowy – co robić gdy w skarbonce widać dno? Gospodarka – dlaczego raz się rozwija, a raz nie? Bank – lepiej w skarbonce czy na koncie?

Jak zauważyła prelegent, celem Spotkania z Ekonomią było uświadomienie uczniom istotnych zagadnień ekonomicznych, o których nie zawsze rodzice mówią swoim podopiecznym – z różnych powodów, np. niewiedzy.

W trakcie spotkania zaprezentowano także tik toki związane z gospodarką, które zostały nagrane m.in. przez uczniów Zespołu Szkół. Podsumowaniem Spotkania z Ekonomią był natomiast quiz ekonomiczny.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze